Mayıs Ayı Meclis Toplantısı'nda sundukları önergeyle, meclis üyelerinin bir aylık huzur haklarıyla bedensel engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye alınmasını önerdiler. Bu adım, engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve toplumsal dayanışmayı güçlendirmek amacı taşıyor.
Önerge, Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde bulunan tüm parti ve üyelerin oy birliğiyle kabul edildi. Meclis üyeleri, bu girişimin engelli vatandaşlar için bir umut olacağını ve toplumda daha fazla farkındalık yaratacağını belirttiler.
Fatih Yıldız, yapılan bağışın sadece maddi bir katkı olmadığını vurgulayarak, "Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, onların toplum içinde daha aktif ve bağımsız olmalarına katkı sağlamak bizim görevimizdir. Bu adım, sadece bir tekerlekli sandalye almak değil, aynı zamanda toplumsal duyarlılığı artırmak için önemli bir adımdır. Bu konuya hassasiyet gösteren ve destek olan tüm Büyükşehir Belediye meclis üyelerimize ve parti üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.