Sürecin Yakından Takibi
Başkan Akpınar, Doğukent, Güneşevler ve Güneşli Kocabaş Konutları ile ilgili süreci yakından takip ettiklerini belirtti. Bu projeler hakkında gerekli görüşmeleri yaparak bilgi aldıklarını ifade eden Akpınar, vatandaşların bir an önce evlerine kavuşmaları için ne gerekiyorsa yapıldığını vurguladı.
Toparlanma Süreci ve Projeler
Dulkadiroğlu ilçesinin toparlanma sürecinde olduğunu belirten Başkan Akpınar, projeler hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Dulkadiroğlu’na inşa edilmesi planlanan toplu konut projeleri ve rezerv alanlar ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Bu hususta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile irtibat halindeyiz."
Vatandaşların Haklarının Korunması
Akpınar, vatandaşların mağdur olmaması ve haklarının kaybolmaması için gerekli takip çalışmalarını yaptıklarını belirtti. Süreçle ilgili yoğun talep aldıklarını ve özellikle Güneşli Kocabaş Konutları, Doğukent Konutları ve Güneşevler bölgelerinin yakından takip edildiğini söyledi.
İhale Süreci ve Teslim Tarihi
Üç bölgenin TOKİ tarafından rezerv alan ilan edildiğini ve yapım sürecinin devam ettiğini kaydeden Akpınar, “Edindiğimiz bilgilere göre, bakanlığımız bir buçuk ay içerisinde ihale sürecini tamamlayacak ve kısa sürede çalışmalara başlayacak. 2025'in Ağustos ayında, zemin artı 4 kat olarak konutların teslim edileceğini öğrendik."
İlçenin Ayağa Kalkması
Bu sürecin takipçisi olacaklarını belirten Akpınar, vatandaşların hak kaybı yaşamadan sıcak yuvalarına kavuşmaları temennisinde bulundu. Yapılacak tüm çalışmaların ilçenin ayağa kalkması için büyük önem taşıdığını vurgulayan Akpınar, "Bu noktada biz de üzerimize düşeni yaparak Dulkadiroğlu’nu hep birlikte ayağa kaldıracağız” dedi.